Aktualności

Krakowska próba przed LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017

Kraków to jedno z Miast-Gospodarzy LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Swoje mecze rozegrają tam zespoły grupy C - Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. W Grodzie Kraka odbędą się też po dwa spotkania play off i ćwierćfinałów, oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal. Zanim jednak zaczniemy emocjonować się czempionatem od piątku do niedzieli w TAURON ARENIE KRAKÓW zobaczymy cztery znakomite zespoły Francję, Kanadę, Polskę i Rosję, uczestników XV Memoriału Huberta Wagnera.

- Na początku przygotowań do mistrzostw Europy byliśmy bardzo zmęczeni. Obciążenia treningowe były mocne.Teraz już weszliśmy na odpowiedni poziom i staramy się go podtrzymywać. Niebawem czeka nas turniej w Polsce i zagramy z bardzo wymagającymi przeciwnikami. W Memoriale Wagnera sprawdzimy do czego jesteśmy aktualnie zdolni, nad jakimi elementami trzeba popracować, jak wykorzystać czas pozostały do czempionatu - powiedział środkowy reprezentacji i Lokomotiwu Nowosybirsk, Ilias Kurkajew.

Jak powiedział Kurkajew "teraz wszystkie myśli kierują się ku Polsce i najpierw trzeba dobrze zagrać w Memoriale Wagnera." - Oczywiście rozmawiamy z kolegami o mistrzоstwach, ale na razie na spokojnie, bez emocji - uśmiechnął się środkowy Sbornej. Ilias Kurkajew wziął udział w treningu z najmłodszymi sympatykami siatkówki oraz zagrał z nimi w jednej drużynie.

Trener Siergiej Szlapnikow powołał na XV Memoriał Huberta Wagnera Maksima Michajłowa, Siergieja Grankina, Aleksandra Butko, Dmitrija Wołkowa, Andrieja Aszczewa, Artioma Wolwicza, Jurija Biereżko, Walentina Gołubiewa, Aleksieja Ostapienko, Iliasa Kurkajewa, Aleksandra Markina, Jegora Kliukę, Jegora Fieoktistowa, Maksima Żygałowa i Romana Martyniuka..

Przypomnijmy, że pod koniec maja reprezentacja Rosji wywalczyła w Tallinie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Trener Szlapnikow powołał na turniej kwalifikacyjny najlepszych graczy. Następnie dał im odpocząć. W Lidze Światowej grali młodsi zawodnicy, którzy wywalczyli awans do Final Six w Kurytybie, gdzie jednak nie zdołali awansować do półfinału.

Reprezentacja Rosji startowała w Memoriale Wagnera czterokrotnie, dwa razy zdobywając Puchar Prezydenta RP (2004, 2014).

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd