Aktualności

Rosja - złoty medalista #EuroVolleyM na szczycie najnowszego Rankingu CEV ex aequo z Francją, Polska czwarta

Po triumfie w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, Rosja awansowała na pierwsze miejsce w najnowszym rankingu opublikowanym przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej. Rosjanie dzielą najwyższą lokatę ze zwycięzcami tegorocznej edycji Ligi Światowej - Francuzami. Co ciekawe reprezentacja Polski, mimo porażki w fazie play off, awansowała w najnowszym rankingu opublikowanym po zakończeniu LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 na czwarte miejsce, głównie za sprawą słabej postawy Włochów. Azzurri odpadli w ćwierćfinale z Belgią i niespodziewanie szybko wrócili do domu.

Tak prezentują się największe zmiany w czołówce europejskiego rankingu po LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Turniej zakończył się w niedzielę w TAURON Arenie w Krakowie czternastym (uwzględniając zwycięstwa jako Związek Radziecki) triumfem Rosjan w mistrzostwach Europy przy niemal pełnych trybunach.

Rosjanie wygrali dwie z ostatnich trzech edycji mistrzostw Europy, stając na najwyższym stopniu podium również w 2013 roku, kiedy gospodarzami turnieju były Polska i Dania. W niedzielę, siatkarze Sbornej stracili w niezwykle dramatycznym meczu z Niemcami dwa sety - były to ich pierwsze przegrane partie w tym turnieju, na drodze do finału żaden z ich rywali nie był w stanie wygrać nawet seta.

Reprezentacja Niemiec wywalczyła w Polsce swój pierwszy w historii medal mistrzostw Europy - dotychczas ich najlepszym wynikiem (uwzględniając wyniki RFN i NRD) było czwarte miejsce. Dzięki temu osiągnięciu umocnili się na ósmym miejscu, które obecnie zajmują ex aequo ze srebrnym medalistą poprzednich mistrzostw Europy - Słowenią.

Mistrzowie Europy z 2015 roku - Francuzi - odpadł w fazie play-off z reprezentacją Czech. LesBleus są pierwszym obrońcą tytułu, który odpadł na drodze do ćwierćfinału od 2011 roku, kiedy wprowadzono obecny format rozgrywek. Mimo tego Francja pozostała na szczycie rankingu, dzieląc pierwsze miejsce z Rosją, dzięki wygranej w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Serbowie, brązowi medaliści LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, pozostali na trzecim miejscu w rankingu CEV. Serbia jest rekordzistą w ilości brązowych medali zdobytych na mistrzostwach Europy - obecnie ma ich na swoim koncie osiem (wliczając medale zdobyte jako Jugosławia oraz Serbia i Czarnogóra).

Na czwarte miejsce w rankingu awansowała reprezentacja Polski. Biało-czerwoni odpadli w fazie play off przegrywając ze Słowenią, jednak za sprawą porażki Włochów w ćwierćfinale, Polacy zajmują obecnie wyższą lokatę w rankingu CEV.

Najnowszy ranking CEV będzie głównym punktem odniesienia przy podziale na grupy kwalifikacyjne do mistrzostw Europy w 2019 roku.Za dwa lata w turnieju głównym wystąpią aż 24 drużyny, a mecze będą rozgrywane w czterech krajach - Francji, Słowenii, Belgii i Holandii.

Pełny ranking CEV dostępny jest tutaj: http://www.cev.lu/Rankings/Men.aspx

Our website is protected by DMC Firewall!